اتاق خواباتاق کودکپذیرایی - اتاق نشیمنسبک زندگی
موضوعات داغ

گام های مهم در انتخاب پرده اتاق

پرده چند لایه روشن متناسب با دکوراسیون اتاق

انتخاب نوع و طرح پرده اتاق خواب به منظور کنترل نور ورودی از پنجره‌ها، اهمیت زیادی دارد. را هکارهای ذیل به شما کمک می کند تا بهترین پرده را برای اتاق خوابتان انتخاب نمایید

۱-  پارچه مناسب را انتخاب نمایید

مهم ترین نکته جنس پارچه است. پارچه‌های سبک و نازک چشم ‌نوازند و از فضای خصوصی شما محافظت می‌کنند، اما اگر به ‌دنبال تاریکی مطلق در هنگام خواب هستید، چندان به کارتان نمی‌آیند. اگر تاریکی اتاق برایتان مهم است، پرده‌ بلک ‌اوت(پارچه‌ی ضد نور و فوم‌دار که کاملا مانع گذر نور می‌شود) گزینه مناسب شماست. پارچه‌های سنگین‌تر مثل پنبه ضخیم، لنین و مخمل به‌ ویژه اگر با لایه‌ای پارچه بلک‌اوت همراه شوند، گزینه‌های خوبی برای جلوگیری از ورود نور به اتاق هستند.

۲-دوخت پرده بهتر از خریدن پرده آماده ارزان

پرده اتاق خواب مدرن با نور پردازی زیبا دکوراسیون داخلی اتاق خواب و تلفیق رنگ لوکس و خنثی و عبور نور و سرویس خواب روشن و رو تختی ساده بدون طرح و استفاده از کاغذ دیواری  روشن
پرده اتاق خواب تیره و لایه زیرین روشن

اگرچه پرده آماده ارزانتر بوده و بدون اتلاف وقت در اختیارتان قرار می گیرد، اما در مقابل، پیداکردن پرده ای با اندازه ای مناسب سخت خواهد بود. بنابراین با سفارش دوخت پرده، پرده‌ای مطابق آنچه می خواهید  متناسب با شرایط اتاق‌تان خواهید داشت. هرچند معمولا دوخت پرده گرانتراست، اما خیاط‌هایی هم هستند که این کار را با هزینه ای کمتر انجام می‌دهند. اما حتما قبل از سفارش، نمونه پارچه را مشاهده کنید.

پرده اتاق خواب در دکوراسیون داخلی اتاق خواب چند لایه و ترکیب دو جنس نازک و ضخیم رنگ روشن و عبور نور
پرده اتاق چند لایه

۳- ترکیب پارچه ها

پرده‌های چندلایه جلوه‌ای زیبا و لوکس به اتاقتان می‌دهند، در عین حال که لزوما خرج زیادی روی دست ‌تان نمی‌گذارند. ترجیحا دو نوع پارچه انتخاب کنید، یکی ضخیم و دیگری نازک و شفاف.همچنین از ۲ چوب‌ پرده برای آویزان کردن آنها استفاده نمایید. با این کار هم طرحی زیبا خواهید داشت که هم نور را عبور می دهد و هم از از محیط خصوصیتان محافظت می نماید.

پرده اتاق خواب دکوراسیون داخلی اتاق خواب کف پارکت ترکیب چندنوع پارچه برای پرده و تناسب روتختی و سرویس خواب با رنگ پرده فضای بزرگ و کف چوب
پرده اتاق تلفیق چند پارچه

۴-پارچه های کم رنگ و آرامش بخش

اتاق خواب جای آرامش و استراحت است پس از رنگ‌ها و بافت‌هایی استفاده کنید که اتاقتان آرامش‌بخش تر کنند. از انتخاب پارچه‌های نازک و نگران نباشد ، می‌توانید پرده‌ای دیگر را ضخیم یا از پارچه‌های بلک‌اوت و همچنین زیرپرده انتخاب نمایید.

پرده اتاق خواب با فضای بزرگ روشن تناسب رنگ پرده با لوازم اتاق خواب سرویس خواب و رو تختی قاب های سفید زیباو فرش مدرن برجسته
پرده روشن و آرامش بخش

۵-پارچه های طرح دار

پارچه‌های نقش‌‌دارشما کمک می کند اتاق‌های ساده شما جذاب تر به نظر برسد، به‌ویژه .یک ترکیب زیبا از رنگ های روشن با طرح و نقش دل‌خواهتان انتخاب کنید اما مراقب باشید رنگ و طرح پرده با رنگ سایر وسایل اتاق هم خوانی داشته باشد.

پرده اتاق خواب پر از طرح و نقش و ترکیب مدرنیته و سنتی در دکوراسیون داخلی اتاق خواب
پرده اتاق طرحدار و جذاب

۶- ترکیب رنگ های لوکس و خنثی

اگر جلوه و رنگ پارچه را می‌پسندید، اما مطمئن نیستید که ترکیب آنها در اندازه کوچک پنجره، انتظارتان را برآورده نکند، از رنگ‌ها و پارچه‌های خنثی برای ایجاد تعادل استفاده کنید، فایده این کار به صرفه بودن آن است چون می توانید از پارچه های لوکس در اندازه های کمتر استفاده کنید.

پرده اتاق خواب لوکس و چند لایه و ست شدن رنگ کوسن با بخش یاز پرده ترکیب رنگی روشن در پرده در دکوراسیون اتاق خواب
پرده اتاق چندلایه و عبور کامل نور

۷ – ترکیب مدرنیته با طراحی سنتی

اگر میخواهید مدرنیته و طراحی سنتی را ترکیب نمایید، باید حداقل یک عنصر متضاد داشته باشید.مثلا خلق طرح سنتی با پارچه های مدرن یا انتخاب پارچه هایی با نقش و نگارهای سنتی در رنگ های متفاوت.

۸-رنگ خنثی و آرامش بخش

استفاده از رنگ های خنثی اتاقتان را رمانتیک ترمیکند. مثلا صورتی ملایم، شیری یا صدفی، خاکستری یا فیلی فضایی آرامش‌بخش ایجاد می‌نماید با انتخاب پارچه‌  هایی که با این رنگ ها همخوانی داشه باشند ساده ترین روش برای رنگ بخشیدن به اتاقتان خواهد بود.

پرده اتاق در دکوراسیون داخلی اتاق آبی روشن و طرحدار و پنجره ای رو به طبیعت و هارمونی رنگ ها و انتخاب کاغذ دیوار روشن
پرده اتاق روشن و آرامش بخش

۹- مماس شدن پرده با کف اتاق

اندازه پرده در ظاهر اتاقتان نقش بسزایی دارد. اگرچه کافی‌ست پرده فقط پنجره را پوشش دهد ، اما مماس شدن پرده با  کف جلوه زیباتری به اتاق می بخشد

۱۰- استفاه از لوازم جانبی برای ایجاد فضای شخصی تر

استفاده از لوازمی مانند پشت ‌پنجره‌ای یا شیشه‌های رفلکس، در صورتی که مانع عبور نور نشوند فضای شخصی بیشتری را برایتان ایجاد می نماید. نیازی نیست حتما پارچه‌های سنگین انتخاب کنید شما می‌توانید پرده‌ٔ پنبه‌ای سبک را با لایه ‌ای پرده از پارچه بلک‌ اوت ترکیب نمایید.

پرده اتاق خواب تیره در دکوراسیون داخلی اتاق خواب مدرن و عبور نور و تناسب رنگ پرده با رو تختی و سرویس خواب
فضای شخصی تر با پرده تاریک

۱۱-استفاده از پارچه هایی با طرح گل وگیاه

پرده اتاق خواب طرح گل و گیاه در دکوراسیون داخلی اتاق خواب رنگ سبز و ترکیب رنگ های روشن
پرده اتاق گلدار و جذاب

استفاده از طرح های گلدار تأثیر خوبی در فضای اتاق می گذارد. می توانید در طراحی سنتی از پارچه‌هایی با طرح های مدرن از گیاهان استفاده کنید.

۱۲- جلوه دادن به اتاق با رنگ پرده

پرده‌ می تواند برای رنگ بخشیدن به اتاق خواب و تلفیق رنگ ها نقطه شروع خوبی باشد، بنابراین سعی کنید رنگی را برای پرده انتخاب کنید که جلوه رنگ های موجود در اتاق را  چند برابر نماید.

پرده اتاق خواب در دکوراسیون دخلی اتاق طرحدار و ترکیب رنگ های شاد و ایجاد فضای دلنشین و کف چوب
رنگ بخشیدن به اتاق با انتخاب پرده مناسب

۱۳- تناسب ابعاد پرده با فضای اتاق

در هنگام انتخاب پرده علاوه بر در نظر گرفتن ابعاد پنجره می بایست فضای اتاق را مد نظر داشته باشید. استفاده از پرده هایی حجیم و بزرگ موجب می گردد اتاق کوچک تر به نظر بیاید. پنجره‌ها را اندازه بگیرید و ارتفاع را دست‌کم چند سانتی‌متر بلندتر در نظر بگیرید. اگر انتخاب‌تان پرده از سقف‌ تا‌ کف است، جالب است بدانید پرده‌هایی که روی زمین رها می‌شوند، در مقایسه با پرده‌هایی که با کف مماس می‌شوند، باشکوه‌تر به‌نظر می‌رسند.

۱۴- بهترین طراحی برای پرده

اگرچه نصب پرده‌های با پلیسه‌های مدادی کمی مشکل است، اما ظاهری شق ورق و یکنواخت تر خواهند داشت و برای تنظیم میزان نور ورودی مناسبند. اگر برای آویزان کردن پرده از حلقه استفاده می‌کنید، باید اندازه را در نظر بگیرید، چون ممکن است نور بیشتری از حلقه‌ها عبور کند، ممکن است  نیاز به آفتاب‌گیر یا پشت‌ پنجره‌ای باشد.

 دکوراسیون اتاق پرده اتاق خواب روشن با پارچه خاص و عبور نور و کاغذ دیواری روشن
پرده اتاق لوکس و جذاب

۱۵-پرده ساده یا طرح دار

پرده اتاق دکوراسیون اتاق خواب مدرن با رنگ روشن و تناسب رنگ پرده با روتختی و سرویس خواب و کاغذ دیواری و نور پردازی مناسب
پرده اتاق از جنس حریر و روشن

در صورتی که اتاق خوابی ساده دارید ، طرح‌ و رنگ‌های سرزنده باعث می شوند اتاقتان چشمگیر  و جذاب تر به نظر بیاید. اما اگر کاغذ دیواری اتاقتان پر نقش و نگار و یا روتختیان  طردار و شلوغ است پرده ای ساده انتخاب نمایید.

به این مقاله امتیاز دهید
[تعداد: 4 میانگین: 4.3]
برچسب ها
مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن

بلوک تبلیغ حذف شد

با غیرفعال کردن مسدودکننده تبلیغات از ما حمایت کنید