بازسازی
موضوعات داغ

نکات و ترفند های اساسی در بازسازی خانه (قسمت اول)

آیا به فکر بازسازی خانه خود افتاده‌اید؟ شروع بازسازی خانه به همان اندازه که هیجان‌انگیز به نظر می‌رسد، می‌تواند بسیار پرکار و سخت باشد. ما برای کمک به شما برای اجرای ایده‌هایتان در بازسازی، ترفندهای طراحی داخلی خود را در این مقاله جمع‌آوری کردیم!

1- طرح و برنامه‌ریزی داشته باشید

به این دلیل شماره یک است که اول باید آن را انجام دهید. ممکن است هنگام بازسازی وسوسه شوید که از این مرحله بگذرید اما باید بدانید که برنامه‌ریزی بسیار مهم است. این مورد شامل کارهای خلاقآنه ای مانند انتخاب یک سبک و انتخاب طیف رنگی شما می‌شود.

همچنین، به معنی اندازه‌گیری دقیق فضا و سازماندهی تمام کارهایی است که باید برای داشتن یک جدول زمانبندی واقعی انجام شود. بله ما این را می‌دانیم که به نظر می رسد بسیاری از کارها فقط در مرحله اولیه هستند!

اما قول می‌دهیم که این امر باعث صرفه جویی در وقتتان می‌شود و از اشتباهات پر‌هزینه در طی بازسازی جلوگیری می‌کند. به خاطر داشته باشید نیازی نیست همه کارها را یکجا انجام دهید. در برخی موارد‌، بهتر است کار بازسازی را از یک بخش از خانه شروع کنید و بازسازی قسمت‌های دیگر را در مراحل بعدی انجام دهید. از تمام این‌ها گذشته، بازسازی خانه باید یک لذت باشد نه یک کار طاقت فرسا!

بازسازی اتاق نشیمن و تلفیق طراحی کلاسیک و مدرن با مبلمان چرم و استفاده از پاف های سفید جهت جذابیت بیشتر و کوسن های سفید و پرده های حریر ساده و به رنگ سفید و پنجره های عریض در سرتاسر اتاق که رو به طبیعت باز می شوند
طراحی اتاق نشیمن

2. شخصیت خود را در طراحی داخلی منعکس کنید

برای انتخاب سبک خاص خودتان، ممکن است در اینترنت به دنبال ایده‌های طراحی داخلی بگردید و سبک‌های اصلی طراحی داخلی را جستجو کنید. در حالی که نمونه‌هایی از طراحی داخلی کلاسیک‌، خانه‌های روستایی و سبک‌های هنری خاص را نگاه می‌کنید‌، ممکن است فکر کنید که نمی‌توانید فقط یکی از آن‌ها را انتخاب کنید. خوب‌، مطمئن باشید که این امری کاملاً طبیعی است!

اتاق خواب بازسازی شده به سبک مدرن با فضایی بزرگ و ترکیب رنگ های طوسی مشکی نقره ای وسفید و طلایی  استفاده از لوستر خاص با گوی های طلایی و فرش مدرن با ترکیب مشکی و طوسی روشن متناسب با رنگ روتختی و مبلمان و پرده های زیبا که نور را از خود عبور می دهند
اتاق خواب گلاروموئوس

در حقیقت‌، سبک‌هایی وجود دارند که فارغ از هر سبک خاصی به طور کلی و عمومی به شما ایده می‌دهند، اما در نهایت خانه شما باید منعکس کننده این باشد که شما چه کسی هستید و باید باعث شادی و رضایت شما شود. بنابراین با آزادی کامل عناصر و ویژگی‌های سبک‌های مختلف را با یکدیگر تلفیق کنید! ممکن است مدتی طول بکشد تا سبک متناسب خودتان را پیدا کنید، کار خود را ادامه دهید و از امتحان کردن چیزهای جدید نترسید!

طراحی داخلی اتاق نشیمن با فضای بزرگ و استفادهاز ترکیب رنگ های قهوه ای روشن و تیره و مبلمان مدرن و قفسه هایی از جنس چوب و ناهارخوری چوبی و کف پارکت پرده هایی تیره و کنسول چوبی و ساعت تعبیه شده در بالای آن
طراحی داخلی اتاق نشیمن

3. مراقب ترندها باشید

بیایید کمی بیشتر در مورد سبک‌، رنگ‌ و بافت صحبت کنیم. در پینترست‌، اینستاگرام و مجلات طراحی داخلی‌، مرتباً ترندهای جدیدی را مشاهده می‌کنید و احتمالاً هرچند وقت یک بار عاشق یکی از آن‌ها خواهید شد (بازهم نگران نباشید، این هم طبیعی است!).

واقعیت این است که در همان لحظه ترندها بسیار جذاب به نظر می‌رسند، اما این جذابیت ماندگار نیست. بنابراین وقتی می‌خواهید برای بازسازی منزل خود انتخاب کنید، همیشه از خود بپرسید که آیا واقعاً آن ترند را دوست دارید یا نه. بدترین چیز،سرمایه‌گذاری روی قطعات گران قیمت و مد روز است، چون بعد از گذشت چند ماه از آن‌ها خسته می‌شوید!

طراحی داخلی سالن پذیرایی به سبک نو و مدرن با فضایی بزرگ و استفاده از پرده ها و فرش به رنگ زرد و صندلی های مدرن با پایه هایی طلایی متناسب با رنگ پرده ها و فرش و مبلمان با ترکیب رنگ سورمه ای و سفید و پایه های طلایی و نور پردازی ساده و به سبک نو

ایمن‌ترین راه برای نزدیک شدن به ترندها که توسط طراحان حرفه ای آزمایش شده، این است که با انتخاب ماندگارترین و گرانترین وسایل در لیست خرید خود درامنیت بمانید.

بنابراین برای کفپوش و مبلمان بزرگ وسایل با کیفیت و ماندگاری را ا که واقعاً عاشقشان هستید انتخاب کنید. پس از اتمام کار‌، از انتخاب لوازم دکوری که ترند هستند و به راحتی می‌توانید عوضشان کنید لذت ببرید! به این ترتیب‌، وقتی عاشق یک ترند جدید شوید‌، به راحتی می‌توانید خانه خود را بدون ورشکسته شدن  به روز کنید و طراحی داخلی منزل شما همیشه واقعی خواهد بود!

طراحی اتاق رختشویی با کاشی های سفید و ماشین لباس شویی تعبیه شده در آن و قرار دادن کابینت های سفید برای حوله ها و قفسه هایی از چوب
طراحی داخلی اتاق رختشویی

4. در طراحی داخلی‌، هر فضایی باارزش است

اتاق نشیمن‌، اتاق خواب‌، اتاق ناهار خوری و آشپزخانه، جا‌هایی هستند که معمولا برای بازسازی آن‌ها برنامه ریزی می‌کنیم. اما هر قسمت از خانه شما ارزش آن را دارد که به طراحیش توجه کنید!

به عنوان مثال ، ورودی اولین چیزی است که افراد (از جمله شما) هنگام ورود به خانه می‌بینید، انبار مواد غذایی جایی است که هر روز به آن می‌روید و در مورد اتاق لباسشویی چی؟ این‌ها فضاهایی هستند که احتمالا به چشمتان نمی‌آیند، اما اغلب بخشی از وقت خود را در آنجا می‌گذرانید و بهتر است فضا برایتان خسته کننده نباشد!

به این نکته توجه کنید؛ توصیه ما به شما این ست که به همه جای خانه خود عشق بورزید. این واضح است که همیشه بودجه محدود است و بیشتر می‌خواهید وقت و هزینه خود را صرف اتاق هایی کنید که برای شما مهمتر است. اما اجازه ندهید که آن فضاهای ثانویه کاملاً دست نخورده باشند.

در طراحی داخلی منزل ایده‌های ارزان قیمتی وجود دارد که به اندازه کافی به این مکان‌ها ظاهر جدیدی می‌دهد! و مزایای زیادی دارد. ابتدا حس انسجام خوبی را به منزل شما می‌بخشد و همین امر نشان دهنده‌ی زیبایی نگاه طراح است.

دوم‌، شما فارغ از آنچه انجام می‌دهید‌، از یک فضای زیبا و تزئین شده لذت خواهید برد، آیا کسی هست که این را دوست نداشته باشد؟

طراحی داخلی مدرن اتاق نشیمن و ترکیب رنگ سفید و مشکی و مبلمان سفید و خزهای کوچک مشکی روی آن استفاده از گل و شمع و مجسمه های کریستال روی میز وسط و گلذان های بزرگ و شیک و لوستر اعبیه شده و ترکیب نقره و کریستال در آن و پنجره ای رو به طبیعت
طراحی داخلی مدرن

5- نسبت‌ها (تناسب) بسیار مهم هستند

یکی از رایج‌ترین اشتباهاتی که افراد هنگام انتخاب مبلمان و لوازم جانبی مرتکب می‌شوند توجه نکردن به نسبت‌ها است. ممکن است بی‌اهمیت به نظر برسد اما در واقع وقتی به پایان کار می‌رسید و به یک اتاق تمام شده نگاه می‌کنید تفاوت را می بینید!

آیا متوجه هستید که چیزی کم است؟ احتمالاً برخی نسبت‌ها اشتباه است! به عنوان مثال‌، افراد تمایل دارند برای فضاهای کوچک لوازم کوچک انتخاب کنند. اما در حقیقت ، پر کردن یک اتاق کوچک با مقدار زیادی از وسایل کوچک، فقط باعث شلوغی و آشفتگی بیشتر می‌شود! درعوض ، انتخاب چند وسیله بزرگتر باعث ایجاد فضایی جادارتر و راحتی بیشتر می‌شود. از طرف دیگر‌، انتخاب مبلمان بسیار بزرگ ‌می‌تواند راه رفتن در خانه را سخت کند و این نکته همیشه آزار دهنده است.

طراحی داخلی خانه ای دوبلکس و نرده هایی با ترکیب رنگ قهو ه ای و سفید و قاب های نصب شده روی دیوارهای مسیر راه پله سبک کلاسیک

با اینکه خیلی مهم است، اما تشخیص اینکه تا چه اندازه باید بزرگ باشد، آسان نیست؛ در اینجا یک نکته حرفه‌ای وجود دارد! هر بار که از نسبت یک مورد مطمئن نیستید، با استفاده از نوار کاغذی فضای حدودی که اشغال می‌کند را مشخص کنید. این کار ایده بهتری نسبت به میزان اشغال شدن فضا به شما می‌دهد، و اینگونه خواهید دید که آیا برای راه رفتن فضای کافی دارید یا خیر. همچنین این ترفند در برنامه‌ریزی برای نصب تابلوها برروی دیوار یک گالری آزمایش شده است!

برای دیدن ادامه نکات مهم در بازسازی خانه اینجا را کلیک نمایید

به این مقاله امتیاز دهید
[تعداد: 1 میانگین: 5]
برچسب ها
مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن

بلوک تبلیغ حذف شد

با غیرفعال کردن مسدودکننده تبلیغات از ما حمایت کنید