دسته‌بندی نشدهسبک زندگی
موضوعات داغ

نکات و ترفند های اساسی در بازسازی خانه ( قسمت دوم)

سبک خود را انتخاب کنید، خانه شما باید منعکس کننده شخصیت شما باشد و هر کدام از وسایل باید حس خوبی به شما بدهند.

در مقاله ی قبل درباره نکات و ترفندهای اساسی در بازسازی خانه برایتان صحبت کردیم که میتوانید آنرا از اینجا مشاهده کنید ادامه نکات در بازسازی خانه در این مقاله برایتان آورده شده است.

طراحی داخلی  اتاق اصلی و ترکیب وسایل نو و قدیمی شومینه گرم در وسط مبلمان نسبتا مدرن و ترکیب رنگ شیری و طوسی تیره و میز وشط مدرن با پایه های فل
طراحی داخلی اتاق اصلی

6. قدیمی و جدید را ترکیب کنید

نوسازی منزل به این معنا نیست که همه وسایل را نو کنید! این نکته مهم دیگری است که اغلب افراد فراموش می‌کنند. در حقیقت ، در طراحی داخلی ترکیب وسایل جدید با چیزهایی که در حال حاضر وجود دارند به خانه شما ظاهر ویژه‌ای می‌بخشد (علاوه‌بر‌این باعث صرفه‌‌‌جویی در هزینه ‌های گزاف نیز می‌شود).

همچنین این دلیل خوبی برای استفاده از کمدیست است که از مادربزرگ خود به ارث برده‌اید که می‌تواند برایتان ارزش معنوی زیادی داشته باشد!

در بازسازی دکوراسیون داخلی سبک خود را انتخاب کنید، خانه شما باید منعکس کننده شخصیت شما باشد و هر کدام از وسایل باید حس خوبی به شما بدهند. اما این فقط مربوط به وسایلی نیست که برای شما ارزش معنوی دارند. ترکیب کردن لوازم قدیمی با جدید به معنای حفظ چیزهایی است که از قبل دارید!

در عین حال، به یاد داشته باشید که لوازم می‌توانند برای کاربردهای مختلفی استفاده شوند تنها محدودیت خلاقیت شما در انتخاب لوازم جانبی است!

طراحی داخلی اتاق خواب و تخت پارچه ای به رنگ روشن با روتختی آبی رنگ و یک میز چوبی پایه دار در کنار تخت و دیوارهایی با کاغذ دیواری را راه مشک وسفید
طراحی داخلی اتاق خواب

7. رنگ‌آمیزی کنید!

اگر از یک طراح بپرسید چکاری را برای دادن جلوه تازه‌ای به فضا  توصیه می‌کند، بسیاری از آن‌ها اول از همه می‌گویند رنگ‌آمیزی کنید، و برای آن دلایل خوبی هم دارند! 

رنگ‌آمیزی در ابتدا کار نسبتاً آسانی به نظر می‌آید. بعد از چندبار تمرین کردن، به یک پروژه ایده‌آل برای تعطیلات آخر هفته تبدیل می‌شود و واقعاً تغییر فوق العاده‌ای در فضا ایجاد می‌کند.

رنگ‌آمیزی فقط برای افزودن رنگ نیست! با استفاده از رنگ می‌توانید یک فضا را بزرگتر آنچه هست نشان دهید، می‌توانید یک ویژگی معماری را برجسته کنید (به آن قالب‌سازی می‌گویند)، می‌توانید یک نقطه کانونی ایجاد کنید و فضا را دوباره متناسب‌سازی کنید.

جدای از این‌ها، رنگ‌ها می‌توانند حال و هوای طراحی داخلی را تغییر دهند و به محیط روح ببخشد. به عنوان مثال‌، رنگ آبی آرامش بخش است در حالی که رنگ‌های نارنجی و قرمز تحریک کننده هستند.

فضایی کوچک پر از رنگ و جذاب با مبل های راحتی به رنگ آبی جیغ و فرش زیرآن و ترکیب رنگ های جیغ روی فرش و دیوارهایی با حاشیه زرد رنگ و روح نواز و پنجره ای کوچک رو به جنگل
طراحی اتاق

زمانی که صحبت از رنگ کردن می‌شود، مردم بیشتر به دیوارها فکر می‌کنند، اما بجز دیوارها موارد زیاد دیگری برای رنگ‌کردن وجود دارد! سقف‌ها یکی از کوچکترین سطوح یک اتاق محسوب می‌شوند و یک لایه رنگ برروی سقف بلافاصله به طراحی اتاق شخصیت می‌بخشد و یک مکالمه عالی اتفاق می افتد!

مبلمان و لوازم جانبی هم می‌توانند هنگام رنگ‌کردن به طرز چشمگیری تغییر کنند. این یک نکته عالیست که باید در زمان انتخاب لوازم‌تان به آن توجه کنید؛ اگر شکل آن را می‌پسندید اما رنگش را دوست ندارید، رنگ‌کردن می‌تواند تمام آن چیزی باشد که شما به آن نیاز دارید تا طراحی داخلی منزل‌تان را متناسب کنید! نکته آخر اینکه لزوماً منظورمان رنگ ساده نیست.

الگوهای‌، سایه‌ها و بافت‌ها به هر سطحی که رنگ می‌کنید، فضا و حس کاملاً جدیدی اضافه می‌کنند! اگر در اینترنت جستجو کنید، الگوهای زیادی برای رنگ‌کردن خانه پیدا خواهید کرد، ایده‌های طراحی و آموزش‌هایی برای رسیدن به نتایج منحصر به فرد! همچنین تصاویر پس زمینه و برچسب‌های دیواری را فراموش نکنید. این‌ها به تنهایی یا در ترکیب با رنگ استفاده می‌شوند و راه مطمئنی برای تقویت هر چه بیشتر فضا هستند!

طراحی داخل منزل با فضای نسبتا کوچک و مبلنیم ست چرم قهو ه ای و فرش کوچک ساده و چند گلدان تعبیه شده در گوشه های اتاق و میز وسط استیل و شیشه و کتا بها و گیاهان قرارداده شده روی آن ویک صندلی راحتی زیر پنجره رو به طبیعت
طراحی داخلی منزل

8. خودکفا باشید

خودکفا بودن در بازسازی خانه تنها برای پس‌انداز کردن پول نیست؛ بلکه یک سرگرمی خلاقانه است و به شما این امکان را می‌دهد که بدانید دقیقا چه می‌خواهید! بار دیگر‌ هم می‌گویم، پینترست پر از ایده‌های خلاقانه است. و اگر یک فرد خودکفا نیستید، دلسرد نشوید! پروژه‌های زیادی وجود دارند که انجام دادن آن‌ها چندان سخت نیست اما هنوز تأثیر نهایی خیره کننده‌ای دارند!

نمایی کوچک از شلف تعبیه شده روی دیوار و کتابهای چیده شده روی آن و کاکتوس قرار داده شده روی آن و یک مبل ساده به رنگ سفید و کوسن های طوسی و روشن و یک میز چوبی ساده چرخدار
طراحی داخلی اتاق

همچنین ، این خودکفایی می تواند به یک موضوع خانوادگی تبدیل شود و حتی دوستانتان نیز می‌توانند درگیر شوند! در حالی که بزرگسالان کارهای سخت و پیچیده‌تر را انجام می‌دهند، کودکان می‌توانند در پروژه‌های ساده‌تر شرکت کنند.

در پایان‌، کار کردن با یکدیگر روشی مطمئن برای بخشیدن ارزش و هویتی خاص به یک شی است و هنگامی که جای خود را در خانه پیدا کند، فقط با نگاه کردن به آن‌، تمام خاطرات شادی که در زمان ساخت آن داشتید برایتان زنده می‌شود.

به طور کلی ، ساخت بعضی از لوازم خانه‌تان باعث می‌شود که آن خانه واقعاً مال شما باشد. به علاوه‌، این آغاز یک مکالمه کامل خواهد بود! همچنین خودکفایی می‌تواند مربوط به مواردی باشد که برخی از لوازم خانه را تعمیر کنید و به خانه تازه بازسازی شده‌تان روح تازه‌ای ببخشید.

بنابراین یک بار دیگر می‌گویم، از اینترنت ایده بگیرید و سپس اجازه دهید خلاقیت شما جریان یابد!

طراحی داخلی آشپزخانه به سبک جزیره و استفاده از لامپ های بزرگ آویزان روی جزیره و سینک کار شده روی جزیره و صندلی های سفید پایه بلند کابینت ها ای کرم رنگ و کف سنگ و سنگ کار شده روی جزیره به رنگ مشکی
طراحی داخلی آشپزخانه

9. از تمام فضای خود استفاده کنید

چند گوشه در خانه شما استفاده نشده است؟ و در صورت استفاده صحیح از آن‌ها چه مقدار فضا و کارایی به دست می‌آورید؟ شرط می‌بندم که پاسخ شما به هر دو سوال “زیاد” است! در حقیقت، زمانی که خانه را با وسایل آماده می‌چینید، این طبیعی است که فضا کامل پر نشود.

برای نمونه، بین کابینت‌های آشپزخانه و دیوار یا بالای آن‌ها با سقف چند اینچ فاصله وجود دارد، فضای بین کمد و دیوار و یا فضای خالی بالای قفسه کتاب اتاق نشیمن. ممکن است تمام این فضاهای ریز و درشت، ناخوشایند بی‌ربط به نظر برسند، اما می‌توانند به خانه شما  ارزش زیادی ببخشند!

نمایی  کوچک از طراحی داخلی آشپزخانه و تعبیه شدن کابینت در فضاهای خالی آشپزخانه و استفاده از فضاهای پرت و کابینت ها به رنگ سفید
فضای خالی پر شده با کابینت

اگر قصد دارید مبلمان را با طراحی مدنظرتان سفارش دهید، فرصت مناسبی‌ است تا برای فضایتان به طور دقیق برنامه‌ریزی کنید و مطئن شوید که تمام از فضاهای مرده استفاده شده است.

در غیر این صورت‌، زمان خودکفائیست! به عنوان مثال‌، فضای نازک بین کابینت‌های آشپزخانه و دیوار می‌تواند به فضای مناسبی برای تخته برش، شراب یا ادویه تبدیل شود، و باعث کاربردی‌تر شدن فضا می‌شود!

طراحی داخلی اتاق و چیدمان ساده و تززین شده با قابهای  ساده و زیبا و مبل ساده چوبی به رنگ روشن و دیوارهای تیره و استفاده از یک لامپ کوچک ساده و بالشت های کوچک گدار روی مبل
استفاده از وسایل دکوری در طراحی

10. لوازم دکوری را دست کم نگیرید

پیش از این هم گفته بودیم که لوازم دکوری بهترین وسایل برای درگیر شدن با ترندها بدون ورشکسته شدن است. اما لوازم دکوری چیزی فراتر از این هستند؛ آن‌ها در هر نوع دکوراسیون داخلی استفاده می‌شوند و به معنای واقعی کلمه مثل گیلاس روی کیک هستند.

استفاده از وسایل دکوری باعث کامل شدن طراحی منزل می‌شود و سلیقه طراح را نشان می‌دهد. آثار هنری‌، کوسن، گلدان‌ها و غیره می‌توانند به نمای رنگی و انسجام بخشیدن به سراسر خانه کمک کنند. همچنین، لوازم دکوری می‌توانند به یک اتاق روح ببخشند، می‌توانند فضای آن را دنج، زیبا یا شادی‌آور کنند.

در انتهای کار، لوازم دکوری راه مناسبی برای اضافه کردن بافت و ساختار به فضای منزل هستند. و ترکیب کردن بافت‌ها و الگوهای مختلف می‌تواند فضایی را به وجود بیاورد که همه عاشقش شوند! واضح است که در روند بازسازی منزل، انتخاب لوازم دکوری آخرین مرحله است، اما اگر از قبل به آن‌ها فکر کنید تطبیق بهتری با سبک و رنگ‌بندی منزلتان خواهند داشت.

اکنون که می دانید نکات و ترفندهای اساسی در مورد بازسازی خانه چیست‌، شما آماده هستید تا این راه را آغاز کنید! و اگر در ذهنتان ایده‌هایی دارید و دوست دارید در مورد آن‌ها با یک متخصص صحبت کنید‌، به راحتی می‌توانید با ما در ارتباط باشید. طراحان داخلی آنلاین دکوریلا آماده کمک به شما هستند!

به این مقاله امتیاز دهید
[تعداد: 0 میانگین: 0]
برچسب ها
مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن

بلوک تبلیغ حذف شد

با غیرفعال کردن مسدودکننده تبلیغات از ما حمایت کنید