آشپزخانه
موضوعات داغ

مد های آشپزخانه سال ۲۰۲۰: 7 ایده برتر، مرسوم و متداول طراحی داخلی آشپزخانه

در بیشتر اوقات مدها می آیند و می روند. با این حال برخی مدها از حالت زودگذر در می آیند و به صورت کلاسیک و محبوب در همه دوران ها در می مانند و علاقه مندان به طراحی داخلی، هیچگاه از آنها خسته نمی شوند. ما ایده های نوآورانه کنونی در طراحی آشپزخانه را دوست داریم، اما چند مدل قدیمی و محبوب هستند که به این زودی ها از گردونه خارج نخواهند شد. ۲۰۲۰ سالی سرشار از مدهای طراحی داخلی کلاسیک که ما به آنها علاقه داریم خواهد بود. ادامه مطلب را مطالعه کنید تا با مدهای آشپزخانه ای برتر سال ۲۰۲۰ که مرسوم و متداول هستند آشنا شوید!

1- مدهای نورپردازی چند لایه آشپزخانه سال ۲۰۲۰

از زمان معرفی و ابداع نورپردازی چند لایه که خیلی وقت پیش هم نبود، ما نتوانسته ایم از آن دل بکنیم. استفاده و کارکردن با سطوح نور مختلف، به طراحان اجازه ایجاد اتمسفری را داد که پیش تر ممکن نبود.

فارغ از استایل طراحی داخلی، نوپردازی میز کار و نورپردازی های نقطه ای و دیواری با ساختار اصلی آشپزخانه درهم تنیده اند.

ما همگی باید خیلی از این سبک طراحی ممنون باشیم. امروزه وجود گوشه و کناره های تاریک، مربوط به گذشته و از مد افتاده محسوب می شود و البته آشپز خانه ای که با یک لامپ از بالا بشدت نورانی شود نیز دیگر مد نیست.

2- بازسازی آشپزخانه های اوپن

ایجاد آشپزخانه ای اوپن، یکی از اولویت های اصلی بازسازی کنندگان خانه است. گرایشات طراحی داخلی (که همیشه در حال تحول هستند)، از فضاها و اتاقهای مکعب شکل در اوایل قرن بیستم به فضاهای زندگی بدون دیوار تغییر کرده اند. امروزه فضابندی و جدا کردن قسمت های مجزای خانه، با کمک قفسه ها و اسباب و اثاثیه صورت می گیرد.

در بین مدل های آشپزخانه ای، آشپزخانه اوپن پیشرو و پرطرفدارتر است، چرا که اعضای خانواده نسبت به ابتدای قرن به یکدیگر نزدیکتر و همگن تر شده اند. آرشیتکت ها و طراحان فضای داخلی، هر دو بهترین مدها را انتخاب می کنند و بصورت پیوسته در حال نوآوری در زمینه طراحی آشپزخانه هستند تا خانه های امروزی فضاهای ذخیره، تکنولوژی هوشمند و یکپارچگی فضا را در هم بیامیزند.

3- قفسه های باز در طراحی آشپزخانه

استایل ها و مدل های قدیمی معمولا دوباره استفاده می شوند و قفسه های باز آشپز خانه ای یکی از این مدل – های زیبای قدیمی هستند. در گذشته قفسه های باز، یک بخش لازم برای آشپزخانه ها بودند و نه یک مدل برای طراحی کابینت ها. پیش از ابداع کابینت، آشپزخانه های قرن نوزدهمی بسیار ابتدایی بودند و قفسه های باز دیوارهای آنها را تزیین می کردند.

سپس قفسه بندی برای چندین دهه به حاشیه کشیده شد تا زمانی که در دهه پنجاه قرن بیستم به عنوان فضایی برای نگهداری ظروف، دوباره به طراحی آشپزخانه ها بازگشتند. خوشبختانه، نمونه های معاصر آنها مینیمالیستی و کاربردی هستند. با وجود قفسه های باز، خانه داران و طراحان می توانند یک آشپزخانه را به دلخواه خود تزیین کنند.

4- مدهای کلاسیک در طراحی آشپزخانه ۲۰۲۰: کاشی

کاشیها یک نمونه خوب دیگر از نحوه تغییر شکل یک مد محبوب هستند. دیوارهایی رنگارنگ با کاشی۔ های مکزیکی، کاشی کاری پشت کابینتی با کاشی های طرح مترویی و حتی کف آشپزخانه شطرنجی، همگی گرایش هایی محبوب در طراحی آشپزخانه بودند. آنها هم توجه خانه داران وهم طراحان مد را به خود جلب می کردند.

کاشی ها بسیار شکیل، قابل تعویض و بادوام هستند که همین باعث می شود آنها برای بازسازی های آشپز خانه ای محبوب باشند. مواد سازنده آنها شامل سرامیک، سیمان، مواد چوب پنبه ای یا شیشه ای همگی دوستدار محیط زیست اند و این نکته ای مثبت برای گروه های طراحی دوستدار محیط زیست محسوب می شود.

5- المان های ضروری در طراحی آشپزخانه: میز بار صبحانه

میز بار صبحانه یک مکان عالی برای خوردن است ، اما این فضا همچین برای اضافه کردن وسایل راحتی به درون آشپزخانه نیز کاربرد دارد. این مد از ترکیب و تکامل از دو جز اساسی تشکیل شده است؛ میز نهار خوری که بعدا تبدیل به میزهای کوچکتر شدند و جزیره آشپز خانه.

میز بار صبحانه می تواند دارای کابینت باشد و به عنوان میزی برای دور هم نشستن در زمان دیدارهای غیر رسمی و خودمانی استفاده شود، به همین دلیل است که این مد تا این اندازه محبوب شده است. بسیاری از خانه های امروزی جزیره ها و صندلی های مناسب دارند و لوستر آویزان روی آنها، که یک فضا و شکل زیبا را در آشپزخانه ایجاد می کنند.

6- کابینت آشپزخانه شیکر همچنان معمول و متداول

کابینت های آشپزخانه دو دری که به جلو باز می شوند، معمولا در یک استایل پنج بخشی شیکر سازماندهی می شوند. شیکر نام یک فرقه مذهبی بود که به زندگی مینیمال و ساختن اثاثیه زندگی توسط خودشان اعتقاد داشتند. شیکرها مبتکر استایل شیکر و همچنین کابینت های شیکر اولیه بودند.

کابینت های آشپزخانه شیکر بدلیل کارآمدی بسیار و زیبایی مدرن خود مشهور شدند. امروزه، ما آنچنان به این سبک کابینت عادت کرده ایم که ممکن است متوجه نشویم این مدل در زمان خود تا چه اندازه نوآورانه بوده است.

7- کانتر بلوک قصابی

کانتر قصابی بصورت یک جز ضروری در طراحی آشپزخانه در آمده است، اما نحوه ایجاد آنها بسیار فروتنانه بود. آهنگرها از چوب های نرم به عنوان جاذب شوک ناشی از ضربه پتک استفاده می کردند، اما قصابها از چوب های سخت به عنوان سطحی برای خراشیدن گوشت استفاده می کردند و نام “بلوک قصابی” نیز از همین موضوع سرچشمه می گیرد.

میز چوبی ضخیم با گوشه های صاف، می تواند هم کاربردی و هم زیبا باشد. بلوک قصابی از یک سطح برای کار تبدیل به مدی کاربردی شد و در کنار دیگ ها و قابلمه ها، جز ضروریات آشپزخانه شد. شما با اضافه کردن این بخش به آشپز خانه خود به هیچ وجه ضرر نخواهید کرد؛ تفاوتی ندارد که این جز به شکل یک بلوک قصابی کوچک باشد یا یک جزیره کاملا چوبی.

به این مقاله امتیاز دهید
[تعداد: 0 میانگین: 0]
مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن

بلوک تبلیغ حذف شد

با غیرفعال کردن مسدودکننده تبلیغات از ما حمایت کنید